محمد کریم خان کرمانی, شیخیه, شیخ احمد احسایی, سید کاظم رشتی

خط و مشی

در این پست توضیحاتی از خط و مشی این وبسایت و برخی از مطالب پیش رو خواهیم داد و شما خوانندگان گرامی را بیشتر در جریان فعالیت این وبگاه قرار میدهیم.

در این وبسایت قرار نیست از یک فرقه و یک خط فکری طرفداری کرده و بتبلیغ آن بپردازیم. بلکه هدف ما معرفی و تحلیل و بررسی شخص مرحوم محمد کریم خان کرمانی و آثار نظریات وی می باشد، آن هم بدون هیچ غرض ورزی معاندانه و جوگیری دوستانه. هر آنچه که در این وبسایت خواهید خواند با سند و مدرک و ادله و براهین گفته خواهد شد.

بزرگترین خصیصه غیر قابل انکار مرحوم کرمانی اع این است که ایشان سومین مقتدای اکثریت شیخیه بوده و چنانکه در پست های قابل خواندید، ایشان پیرو خط فکری شیخ احمد احسایی و همچنین برترین شاگرد، نماینده و جانشین سید کاظم رشتی می باشد و قطعا در این وبسایت از این نکته نمیتوان چشم پوشی کرد و باید به اعتاقادات و نقش مذهبی مرحوم کرمانی نیز بپرداریم.

در پست های پیش رو به بررسی اجمالی این گروه از مسلمانان پرداخته و وجوه اشتراک و امتیاز ایشان را بین سایر شیعیان بیان میکنیم و در چند پست تهمت های وارده بر ایشان را بررسی کرده و حقایق را با ادله و سند نوشته و قضاوت را به خوانندگان گرامی محول میکنیم.

منصف

یک دوستار آل محمد علیهم السلام که سعی بر نگاه منصفانه دارد

شما ممکن است این را هم بپسندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *