نقل کردن خواب, قضا و قدر, صدقه, خواب, حسن ظن, تقدیر, تعبیر خواب, تأثیر کاینات بر انسان, تأثیر افلاک بر انسان

تعبیر خواب

پیش از این گفته بودیم که گاهی در خواب بر اموری از حال یا آینده مطلع میشویم که در بیداری نمیدانستیم، و سبب آن را گفتیم، ملائکه ای که تقدیرات خداوند را فرود می آورند در معرض چشم درونی (خیال) ما قرار گرفته و به قدر قابلیت خود حقائقی را از آنها میبینیم.

اما حالت دیگری که برای مؤمنین وجود دارد این است که روح ایشان متوجه آسمان میشود (جایی که موضع تقدیر است) و آنچه که در آنجا میبینند به همان صورت واقع نخواهد شد بلکه تعبیر میشود، چرا که صورت حقایق آنجا با زمین متفاوت است.

مثلا شیر (خوردنی) در آنجا علم است، آب فضایل آل محمد (ص) و ولایت ایشان است، و نجاسات آنجا ثروت و دولت در این دنیا است، و زردی بسیار در خواب، هم و غم تعبیر میشود و خنده آنجا گریه اینجاست و گریه آنجا خنده اینجاست الی اخر…

و گاهی هم خواب معلق مانده و موقوف به تعبیر است (یعنی هر طور تعبیر شود همانطور به وقوع می پیوندد) و سبب آن این است که شرط وقوع تقدیر در لوح قضا، استعداد و قابلییت کاینات سفلی است و هر گونه که کاینات اقتضا کنند همانگونه واقع میشود و اگر اقتضایی نباشد واقع نمیشود.

جمله فوق، توضیح دهنده تأثیر صدقه، صله رحم، دعا ها، نفرین ها، گمان ها و غیره… در سرنوشت انسان است. به طوری که این اعمال و افکار در افلاک سفلی تأثیر گذاشته و قابلیت ها را تغییر میدهند. از این جهت است که امام رضا ع فرمود: (أَحْسِنِ الظَّنَّ بِاللَّهِ فَإِنَّ اللَّهَ عَزَّ وَجَلَّ یَقُول: أَنَا عِنْدَ ظَنِّ عَبْدِی بِی إِنْ خَیْراً فَخَیْراً وَإِنْ شَرّاً فَشَرّاً) و همینطور است تأثیر تعبیر خواب.

لذا نباید خواب را نزد هر کسی نقل کرد، و اگر خواب بدی هم دیده باشید یا خودتان تعبیر بخیر کنید و منتظر آن خیر باشید یا نزد معبری مهربان عالم و مؤمن نقل کنید تا تعبیر به خیر کند یا آنکه با صدقه و دعا رفع شر کنید.

منصف

یک دوستار آل محمد علیهم السلام که سعی بر نگاه منصفانه دارد

شما ممکن است این را هم بپسندید

۲ دیدگاه‌

  1. صالح گفت:

    اگر در باب خواب مطالب بیشتری هست استقبال میکنیم. و اگر تعبیری از خواب موجود باشد خوشحال میشویم که برایمان بگذارید منظورم این است که اگر مشایخ گفتهاتد که تعبیر فلان چیز چه میشود یا فلان چیز و فلان چیز را در خواب دیدن جه تعبیری دارد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *